31 жовтня в прес-клубі обласної спілки журналістів України традиційно зібралися багаторічні учасники запорозького козацького патріотичного руху опору з багатьох потужних громадських організацій, члени, яких приймали активну участь в Революції Гідності, обороні Південно-східних областей нашої країни від ворога, герої — добровольці, воїни ЗСУ, ветерани антитерористичної операції (війни за віру та волю проти бандитів та промосковських бандитів), волонтери, козацькі берегині, письменники та журналісти, які чотири роки пишуть про важливі актуальні для всього суспільства та національної пам’яті подвиги патріотів та захист незалежності держави на фронті, допомоги армії, виховної та історичну тематику.

Ведучий Круглого столу — керівник всеукраїнського штабу операції «Козацький волонтер», начальник штабу Координаційної ради з питань розвитку козацтва при ЗОДА Дмитро Сухінін розповів присутнім про основні напрями Доктрини інформбезпеки, співпрацю з міністерствами оборони, інформаційної безпеки, освіти і науки, підкреслив важливість підготовки правдивих матеріалів про московсько-українську війну, боротьбу за деокупацію Криму і Донбасу на політичному, громадському, оборонному напрямах, запропонував розглянути пропозицію по створенню Всеукраїнського козацького патріотичного руху інформаційного спротиву.

Як один з нових громадсько-політичних проектів, доповідач представив на розгляд шановних колег роботу великої групи творчих, обдарованих та дійових студентів, колишніх військовослужбовців, учасників бойових дій, науковців та представників відомого в Україні навчального закладу — Січового колегіуму, які спільно з фахівцями Міністерства інформаційної політики надали вагому допомогу у створенні цілої низки інформаційних ресурсів на сторінках Фейсбук та в мережі інтернет. Це і альманах «Українське патріотичне козацтво», сайти під назвами: «Міжнародний союз козаків «Запорозька Січ», Міжнародний Конгрес козацтва, Запорозький звичаєвий козацький лицарський орден ім. Д.І. Вишневецького (Байди), Велика Рада отаманів Запорозького козацтва, Хмельницького полку (підрозділу «МСК «ЗС» в Хмельницькій області, «Війська Запорозького Низового «Запорозька Січ», Дніпропетровського козацтва (маємо надію невдовзі називати Січеславщиною), Всеукраїнської федерації «Спас», сайтів, які веде наш київський побратим-виконавчий директор ГО «Міжнародний козацький волонтерський штаб» Володимир Кондратевич, багатьох груп та сторінок козаків з Херсону, Маріуполя, Нікополя, Дніпра, Черкас, Києву, Миколаїву, Мелітополю, Бердянську, Токмаку, Орехіву, Одеси, Львову, Полтави, Кропивницького та інших областей та місць.

Також, Дмитро Валентинович анонсував початок роботи нового сайту — «Українське патріотичне козацтво» модератори якого будуть збирати та виставляти на сайт інформацію про всі цікаві національно-патріотичні оборонні, наукові, традиційні, звичаєві та культурно-історичні події в українському козацькому середовищі.

Особливу увагу буде приділено темам боротьби за незалежність України, деокупацію Криму та Донбасу, допомогу Збройним Силам України, сім’ям загиблих героїв, пораненим, творчості молоді та підготовки до служби, всіх пов’язаних з такими напрямами подіях. Як кандидат наук з державного управління, історик та автор книг, організатор цього важливого напряму, пан Дмитро закликав прийняти участь всіх бажаючих письменників, культурологів, митців, учасників війни за віру та волю, безцінні для історії спогади про бойове минуле ( бійців першого козацького 37-го батальйону ) увійшли в книгу «Вогняні роси» про новітню військово-політичну історію Запорозького козацтва та багатьох необхідних для гідного виховання молоді традиціях служіння Вітчизні вийшли для читачів в останні роки. Запросив до участі у другому випуску вседержавного інформаційного проекту альманаху.

Модератор заходу поінформував учасників руху про виконання ще одного пункту Резолюції Конгресу — утворенні Міжнародного козацького волонтерського штабу, з метою розширення можливостей нашої діяльності.
До нового проекту запрошені представники волонтерських козацьких організацій п’яти областей, берегині козацького руху — волонтери з Запоріжжя (Галина Гончаренко), Василівки (Олена Ханат), Полог ( Ірина Півень), отаман полку ім. Петра
Сагайдачного, історик, учасник Майдану Валерій Свідерський

На відеозв’язку в час проведення заходу знаходилися і приймали активну участь в обговоренні запропонованих проектів вельмишановні та відомі учасники операцій «Дозор», «Перехоплення” та «Козацький волонтер» голова комісії з питань розвитку козацтва при Громадській раді Дніпропетровської ОДА Віктор Кучинський, колишній отаман Усть Азовського полку, а нині священник УПЦ КП отець Сергій (Галич), батько учасника АТО, отаман козацтва Черкас Микола Петренко, батько учасника АТО, голова ради отаманів МГО «Міжнародний союз козаків «Запорозька Січ» Володимир Лютий, які увійшли до ради інформаційного козацького руху інформаційного опору агресорам и та окупантам.

В контексті викладеного, одним з самих важливих був прийнятий одноголосно та підтриманий старійшинами, отаманами, старшиною, козаками та берегинями-волонтерками, воїнами та ветеранами ЗСУ, творчою інтелігенцією запропонований головою Великої Ради отаманів Запорозького козацтва текст проекту Відкритого листа до кубанських та оренбурзьких козаків про припинення погроз та втручання в справи незалежної держави, нашої рідної країни, потурання та приниження прав та свобод українських вірян відносно створення Єдиної Православної Автокефальної Церкви в Україні.

Як стало відомо з сайтів цих закордонних організацій, до Його Всесвятості Патріарха Варфоломія в некультурній, принизливій та грубій формі звернулися кубанські та оренбурзькі козаки з вимогою не давати Томос Українській Церкві. натякаючи на можливу «кров» та їх можливість втрутитися в цю справу.

Знову «забувши» про життя вільної України давно визнану юридичну незалежність нашої держави, право народу на свободу совісті, віросповідання, «забувши» свою криваву історію прадідів, яких мільйонами знищували в різні століття царські війська та більшовики. Забиті пропагандою московських політтехнологів імперського «розливу», «сочинили» ганебну вперше для своєї історії «бумагу» та оприлюднили нам своїх електронних ресурсах.

В ході обговорення всіх питань Круглого столу, участі козацької громадськості у інформаційному спротиві, перший голова Народного Руху в Запоріжжі, колишній депутат Запорізької обласної ради, старійшина МСК «Запорозька Січ» Костянтин Лямцев підкреслив багаторічну небезпечну пропаганду «московського миру» як чинника тиску та впливу на неосвічених громадян. Доповідач закликав вивчати та використовувати всюди рідну державну українську мову, боротися з ворогом, який прагне захопити у ідеологічний «полон» мізки наших громадян.

Отець Василь (Терно), священник УПЦ КП нагадав присутнім важливі історичні аспекти створення Української Православної Автокефальної Церкви, яка за часів Володимира Святого та Ярослава Мудрого, майже тисячу років тому вказувала правильних шлях вірянам, дружинникам, мирним жителям тогочасної міцної та могутньої європейської держави з високою культурою, мистецтвом, сильною армією мудрим керівництвом — Київську Русь — Україну.

Віталій Пилипенко, Сергій Ігнатченко, учасники операцій «Дозор» та «Козацький волонтер» також підкреслили необхідність держави та відповідних міністерств на розробку програм по вивченню козацької історії, допомогу в проведенні започаткованих в Запоріжжі національно-патріотичних акцій, козацького руху в тому числі в сфері інформації, виконання Доктрини інформбезпеки.

Павло Білан, ветеран СБУ, полковник, Генеральний суддя МГО МСК «Запорозька Січ», ліквідатор аварії на ЧАЕС, навів приклад результативної співпраці з державними органами, згадав створену нами програму розвитку козацтва. Учасник заходу висловив з приводу того, що на жаль цього року з невідомих причин фінансування заходів не ведеться. Білан П. був обурений втручанням закордонних «казачков» і також висловився «за» інформаційний рух спротиву та Відкритий лист.

Зазначені ініціативи підтримав старшина козацтва, учасник Самооборони, отаман Ігор Грицаєнко, ветеран АТО, командир роти героїчного 37-го батальйону, старшина МГО «Міжнародний союз козаків «Запорозька Січ». Керівник філії Першої Національної громадської козацької історичної бібліотеки ім. князя Д.І. Вишневецького (Байди) Дмитро Топчий вимагав жорстких принципових слів у Відкритому листі, згадав про необхідність більш наполегливої роботи державних та громадських організацій в просвітницькому напрямі дій з молоддю та військовослужбовцями.

Учасники заходу високо оцінили проведену культурно-історичну роботу та національно-патріотичне виховання через спортивні, звичаєві, військово-патріотичні заходи та підтримали пропозицію модератора про вшанування пам’яті полководця, керівника місцевого самоврядування, організатора Повстанської Армії сміливого та звитяжного Нестора Івановича Махна в Гуляйполі, його 130-тої річниці з дня народження.

Віктор Прийменко та Микола Деркач — отамани, учасники оборони області на блокпостах, волонтер запропонували системно обмінюватися інформацією, продовжувати роботу, розширювати присутність в інтернет мережі, схвалили останні заходи допомоги військовому шпиталю.

За результатами Круглого столу створена група з реалізації прийнятих рішень, затверджено зміст Відкритого листа.

Дмитру Сухініну доручено підготувати пропозиції щодо подальшої реалізації державної Доктрини інформаційної безпеки України, виходячи з досвіду, Резолюції Конгресу та Круглого столу.

Відкритий лист Запорозького патріотичного козацького руху опору до кубанських та оренбурзьких козаків було вирішено оприлюднити нам всіх сайтах та інших ресурсах не пізніше 1 листопаду та направити ієрархам Українських Церков, його Всесвятості Патріарху Варфоломію, до Адміністрації Президента України, а також, враховуючи потенційну загрозу для життя та свободи людей, в правоохоронні органи держави.

член редакційної колегії
альманаху «Українське патріотичне козацтво» Сергій Смазнов